Вітаємо у червні
  • Облудник Максим 03 червня
  • Сачик Іван 03 червня
  • Тимко Анастасія 09 червня

Екскурсія у ТДМУ імені І.Я.Горбачевського

04.06.2015

У четвер, 4 червня, наш клас ходив на екскурсію в музей анатомії, що знаходиться у морфологічному корпусі Тернопільського державного медичного університету. Перед входом в будівлю встановлено пам"ятник І.Я.Горбачевському - видатному українському академіку, іменем якого названий університет. Нас зустрів співробітник кафедри анатомії Олег Богданович, який і провів екскурсію. Спочатку він розповів нам, що вивчає анатомія та чому так важливо досконало знати будову тіла людини. У вестибюлі ми побачили портретну галерею видатних медиків. У центрі музею  розташовані столи,  за якими сиділи студенти. У них в цей час проходило практичне заняття. Як пояснив нам Олег Богданович, студенти використовують музейні експонати як наочні навчальні прилади. Це дуже допомагає ім у вивченні анатомії.

Музей було створено у 1963 році  руками співробітників кафедри. Спочатку це була невелика кількість експонатів, які мали  виключно навчальне значення. Але поступово їх кількість збільшувалася, і з часом ця колекція переросла у музейну експозицію.  Ми з цікавістю розглядали різні  види кісток. Окремо взяті вони здавалися нам витворами мистецтва і було дуже цікаво уявляти, як ці десятки і сотні кісточок, з"єднуючись між собою,  утворюють цілісний скелет людини. Далі  ми побачили як виглядають  внутрішні органи,  судинна система,  головний мозок тощо.   На  сьогодні музей налічує близько  500  експонатів і вважається  одним із  кращих  в Україні. 

Після екскурсії ми дружно пішли у піцерію "Сицилія" і ще довго ділилися враженнями від  побаченого та почутого.  Це  був  класний  день!!!

Цуфал Тімея