Вітаємо у червні
  • Облудник Максим 03 червня
  • Сачик Іван 03 червня
  • Тимко Анастасія 09 червня

Скарбничка порад

11 способів стати найкращим другом

1. Будь відкритим до товаришування з новою людиною. 

Іноді, знайомлячись з новими людьми, ми поспішаємо з висновками, вирішуючи, що нам ця людина з тієї чи іншої сторони не цікава. Але ж кожен з нас абсолюно унікальний, укожного є свій склад і своя історія, навіть якщо це не помітно під час першого знайомства. Дати можливість новому знайомому або знайомій продемонструвати свої особливості - означає зробити перший крок до дружніх стосунків.

2. Проявляй доброту і повагу.

Доброзичливість у ставленні до друзів - це не винагорода за те, що вони роблять щось хороше, а просто знак, що ти сам(а) - хороша людина.

3. Звільняйся від негативу.

Погодься, що проводити час із дотепними, доброзичливими, "легкими на підйом" людьми набагато приємніше, ніж постійно вислуховувати скарги, ниття і розмови про те, що життя жахливе. Твої друзі - це ті, хто викликає повагу, захоплення і гордість, роблять твоє життя яскравішим і цікавішим. Не дозволяй втягувати себе у відчай і безпросвітну тугу!

4. Вчися відпускати людей. 

Якщо ти бачиш, що твоє спілкування з другом або подругою поступово сходить нанівець, що вам вже не хочеться разом проводити час, швидше за все це означає, що прийшов час припиняти ваші стосунки. Так буває, і зовсім необов'язково, що тхось із вас у чомусь провинився, просто у будь-якої історії людських стосунків, є початок і є кінець.

5. Підтримуй своїх друзів.

У важких ситуаціях друзі, зазвичай, стають одне для одного рятівним колом. Але твоя увага, добрі слова, похвала не менш важливі для зміцнення дружби, навіть у тих випадках, коди привід для похвали здається тобі зовсім незначним. Підтримка близької людини - цей той чарівний вітамін, який дає сили жити.

6. Не будь перфекціоністом.

Людина - це унікальна комбінація найрізноманітніших якостей, як хороших так і поганих. Недоліки твоїх друзів - це теж частина їх характеру, без яких вони, можливо, були б зовсім інакшими, так що навчися сприймати і приймати не тільки сильні, але й їхні слабкі сторони.

7. Пробачай, щоб рухатися далі.

Якщо твої друзі зробили тобі боляче, якщо образа настільки глибока, що ти не можеш більше з ними зустрічатися, то все одно знайди в собі сили позбутися почуття образи чи ненависті. Це потрібно зробити, в першу чергу, заради самого/самої себе, щоб не жити під тягарем негативних почуттів, адже вони можуть завдавати серйозної школи твоєму здоров'ю. 

8. Прагни до якості, а не кількості.

Бути хорошим другом для всіх абсолютно неможливо. Серед сотень людей, з якими ти зустрічаєшся, тільки декілька зможуть стати для тебе незамінними.

9. Умій вислухати товариша.

У більшості випадків, коли твої друзі хочуть обговорити з тобою свої проблеми, їм потрібні не поради, а просто твоя присутність і здатність вислухати. Дай можливість близькій людині виговоритися, не поспішай із осудом, критикою і рекомендаціями. Можливо, зараз від тебе вимагається тільки це.

10. Віддавай те саме, що хочеш отримувати навзаєм.

Дружні стосунки будуються на взаємності. Хочеш відданості? Будь відданим/ою. Хочеш поваги? Поважай. Хочеш уваги? Будь уважним/ою. І не чекай від друзів того, що сам/а не готовий/а їм дати.

11. Говори те, що думаєш.

Навіть найближчі люди не можуть читати з обличчя і домислювати за тебе те, що ти не висловлюєш своїми словами. Формулюй свої думки зрозуміло і чітко, і намагайся говорити щиро. У тих випадках, коди ти сердишся або тебе щось не влаштовує, не ховай цього, але намагайся додати своїм словам більш м'яку форму.