Вітаємо у червні
  • Облудник Максим 03 червня
  • Сачик Іван 03 червня
  • Тимко Анастасія 09 червня

Скарбничка порад

Як зосередитися на навчанні: 12 практичних порад

1. Знайдіть своє ідеальне місце для навчання.

Найкраще, якщо там буде тихо і світло, а ще там не має бути речей, які відволікають: комп'ютера (якщо він вам не потрібний для навчання), мобільного телефону, телевізора... Багато комфорту дає впорядкований письмовий стіл і дуже зручний стілець.

2. Зберіть усі необхідні матеріали, ручки, олівці, маркери перед тим, які сідаєте вчитися.

Щоб коли спаде на думку геніальна ідея, було, чим записати.

3. Захопіть "перекуски".

НЕ ПІДХОДЯТЬ енергетичні напої чи кава - діють не довго і викликають залежність. ПІДІЙДУТЬ горішки, фрукти, сухофрукти - це прості і ефективні джерела вуглеводів - і обов'язково вода, що насичує мозок киснем і запускає його роботу.

4. Робіть короткі перерви.

Оптимально 10-хвилинні перерви кожну годину. У цей час зробіть щось зовсім відмінне від навчання, відпочиньте, зробіть фізичні вправи, полийте квіти, зателефонуйте другу, але не читайте і не користуйтесь комп'ютером під час перерви. Користуйтеся годинником чи будильником і чітко вирішіть для себе: ці 50 хвилин я вчусь, а ці 10 - відпочиваю.

5. Використовуйте комп'ютер по-мінімуму.

Це, можливо, одна з найбільших загроз зосередженого навчання.
Правила такі:
1. Якщо вам для навчання не потрібен комп'ютер - ВИМКНІТЬ його.
2. Якщо вам потрібен комп'ютер, але не Інтернет - ВИМКНІТЬ ІНТЕРНЕТ.
3. Якщо вам таки треба Інтернет - ВІДКРИЙТЕ ЧИСТУ СТОРІНКУ БЕЗ ВАШИХ ЗАКЛАДОК, ВИЙДІТЬ З ПОШТИ, СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ.

І не намагайтеся загуглити все, що треба для навчання - шукайте у підручниках (там інформація достовірніша), пишіть твори самі (розвивайте у собі креативність).

6. Вчіться разом.

Це дуже ефективно і весело, однак обирайте партнера для навчання уважно: він має бути не менш амбітний, ніж ви, а також не відволікати вас від навчання.

7. Робіть список завдань.

Напишіть список того, що вам треба зробити, для того, щоби правильно розрахувати час і зосереджуватися у певний момент лише на чомусь одному. А зроблені справи потім так приємно викреслювати!

8. Мотивуйтеся!

Подумайте, який результат чекає на вас від ефективного навчання. Ви знатимете щось корисне чи напишете добре контрольну роботу. Зацікавте себе у темі, які вивчаєте, хоча самв собі створіть відчуття, що ви любите тему, над якою працюєте.

9. Вигадуйте винагороди.

Поводьтеся з собою, як із маленькою дитиною, продуктивність якої значно зростає, коли її хвалять і винагороджуюють. Пообіцяйте собі шоколадку, похід в кіно чи день без навчання за досягнуті успіхи.

10. Не відкладайте до останнього.

Чим швидше вам треба щось зробити, тим більше будете нервуватися і відчувати нестачу часу. дДуже важко робити так завжди, проте майте уявлення того, як легко можна зробити справу по частинах, а важко - за один раз.

11. Спробуйте вчитися зранку.

Наука доводить, що мозок найкраще працює у ранкові години. Тож спробуйте якось прокинутися на годину раніше, ніж завжди і, випивши склянку води та поснідавши, присвятити вільний час тим завданням, що даються найважче. Ви будете здивовані результатом! Зокрема, кажуть, вранці ідеально вивчати іноземні мови.

12. Не перевчайтесь.

І це, мабуть, буде найприємніша порада: забагато навчання шкодить здоров'ю і вашій концентрації. Знайте свою межу і не намагайтеся перебороти втому.

ВДАЛОГО ВАМ НАВЧАННЯ!