Вітаємо у червні
  • Облудник Максим 03 червня
  • Сачик Іван 03 червня
  • Тимко Анастасія 09 червня

Скарбничка порад

Пробач мені!

Взаємини між людьми, навіть найближчими, зовсім не завжди залишаються безхмарними, трапляється й непорозуміння, й дрібні незгоди, й серйозні сварки. Як правило, в таких ситуаціях страждають обидві сторони, і та людина, яка вважає, що вона права, і та, яка відчуває свою провину. І що саме ти спеціально чи момоволі зробив або зробила щось образливе, то найкращий спосіб повернути вашим стосункам колишню стійкість, це попросити пробачення.

Формула "ПРОБАЧ МЕНЕ" - це ж не просто слова, це знак твоєї поваги до іншої людини і до її почуттів.

Є багато способів попросити вибачення, і у кожного з нас вони будуть різними, тому що ми різні. Можна просто сказати: "Пробач мені, я був неправий..." або "Я була дуже не права, вибач!". Можна відправити смс або електронного листа з вибаченнями, та ще й намалювати винувату пику. Але в кожному разі, треба знайти спосіб висловити те, що ти визнаєш свою провину у тому, що трапилося. Не варто сподіватися, що все "розсмокчеться" саме собою  й забудеться. Дрібні розбіжності й дрібні образи, накопичуючись, можуть призвести до серйозних тріщин у стосунках.

А якщо образили тебе?

Не відштовхуй людину, яка просить у тебе пробачення. Звичайно, все залежить від того, наскільки глибоко зачепили твої почуття, наскільки серйозною є причина вашої сварки. І цілком можливо, що ти вже не зможеш вважати цю людину своїм справжнім другом.

Проте, прийми вибачення, а час покаже, як будуть складатися ваші стосунки.

А чи доводилося тобі просити вибачення? Як нестандартно ти просив або просила пробачення? Поділися своєю історією на виховних годинах в класі.